Patronaty

Patronat Medialny. Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii

  • Napisane przez Dariusz Mazurek
Wyróżniony Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii. Gdy przekleństwo staje się darem… Monika Hołyk-Arora Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii. Gdy przekleństwo staje się darem…

Miło nam poinformować, że objęliśmy oficjalny Patronat nad książką "Znamię Pytii. Gdy przekleństwo staje się darem…" Moniki Hołyk-Arora. Autorka podjęła z nami współpracę i miejmy nadzieję, że będzie owocna i trwała.

Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii
Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii
Krótki opis:

Znamię Pytii. Gdy przekleństwo staje się darem…” to powieść, której akcja, rozgrywając się na pozór w XXI wieku, w magiczny sposób przenosi czytelników w fascynujący świat antyczny, a w czasie tej podróży przypomina zapomniane fakty, legendy, wierzenia, kulty i  zabytki. Dzięki połączeniu tych elementów książka ta zainteresuje nie tylko miłośników fikcji historycznej, ale też osoby oczekujące od lektury rozrywki intelektualnej.

Idalia została obdarzona przez los niezwykłym darem, dzięki któremu zarówno przyszłe, jak i przeszłe wydarzenia przeplatają się z jej codziennością. Kryjąc przed światem swoje umiejętności wiedzie nudną i samotną egzystencję przepełnioną rutyną. Z bezpiecznego, pozornie monotonnego życia wyrywa ją Hannibal – elegancki starszy pan, który stara się godnie naśladować wielkiego starożytnego generała. Do tej niecodziennej pary dołącza również Murat – specjalista z zakresu historii antycznej, a zarazem potomek kapłanów wyroczni w słynnym Hierapolis. Razem mają odnaleźć artefakt pozostawiony niegdyś przez mityczną Demeter.

Ślady pozostawione przez boginię-matkę i jej córkę, Persefonę, przeplatają się z wizjami tajemniczej nagiej kobiety. Zdaje się ona igrać z bohaterami próbującymi powiązać lakoniczne, często symboliczne proroctwa z rzeczywistymi miejscami i wydarzeniami.

Wspólnie spędzony czas rodzi sympatie i antypatie, które z każdym dniem coraz bardziej dzielą trójkę bohaterów. Niepokojące wizje dotyczące przyszłości sprawiają, iż Idalia zaczyna obawiać się o swoje życie. Tylko z której strony może nadejść śmiertelne zagrożenie?

Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii
Monika Hołyk-Arora: Znamię Pytii