Książki dla dzieci i młodzieży

Stephenie Meyer: Drugie życie Bree Tanner. Recenzja

Wyróżniony Stephenie Meyer - Drugie życie Bree Tanner - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Stephenie Meyer - Drugie życie Bree Tanner - PolkizKsiazkami.pl

Opis wydawcy:

Drugie życie Bree Tanner to porywająca opowieść na motywach trzeciej części sagi „Zmierzch”. Doskonale łączy tajemnicę, suspens i romantyczną intrygę. Wielbicieli Stephenie Meyer z pewnością zafascynują niezwykłe losy tytułowej bohaterki. Bree stawia pierwsze kroki w złowrogim świecie nowo narodzonych wampirów.

Jej zmysły są wyostrzone, ma nadludzkie zdolności, nieograniczoną siłę fizyczną i dręczy ją niestające pragnienie ludzkiej krwi. Wcielona do przerażającej armii nowo narodzonych przygotowuje się do decydującej walki. Wynik starcia może być tylko jeden...

Stephenie Meyer jest autorką bestsellerowej sagi „Zmierzch” oraz powieści Intruz. Ukończyła wydział literatury angielskiej na Brigham Young University. Mieszka w Arizonie wraz z mężem i trzema synami.

Stephenie Meyer: Drugie życie Bree Tanner. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Stephenie Meyer: Drugie życie Bree Tanner. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

 

Półki z książkami – nasza recenzja:

Jak książka wpadła w moje ręce? Mój mąż znając mój gust czytelniczy zakupił mi ją w kiosku jakiś czas temu. Okładka kusi, czarna, ozdobiona srebrnymi napisami i klepsydra z czerwonym piaskiem (co może moim zdaniem sugerować krew). Czytałam ją z przerwami, ale tak naprawdę gdybym bardziej przysiadła do niej, przeczytałabym ją podczas dwóch wieczorów.

Pomyślicie sobie co takiego intrygującego może być w książce o wampirach. Pamiętam jak z zachwytem oglądałam w telewizji serial „Pamiętniki wampirów”, więc jakoś ten temat pomimo, że fikcja, to jakoś mnie interesuje.

Stephenie Meyer: Drugie życie Bree Tanner. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Stephenie Meyer: Drugie życie Bree Tanner. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Moim zdaniem, książka nie jest aż tak „okrutna” jeżeli chodzi o jakieś drastyczne opisy karmiących się krwią ludzką wampirów, choć takie oczywiście są i to nie raz. Książka bardziej opisuje życie głównej bohaterki, nowo narodzonego wampira Bree Tanner, która w „Zaćmieniu” jest właściwie niewiele znaczącą postacią. Z punktu widzenia Belli żyje zaledwie pięć minut. Jej historia jest jednak bardzo ważna dla zrozumienia całej powieści, dlatego autorka chciała przedstawić właśnie życie Bree. Pojawia się oczywiście wątek miłosny.

Przed „przemianą” bohaterka miała trudne życie czego dowiadujemy się później wgłębiając się w treść książki. Jak na nowo narodzonego wampira wyróżnia się zdolnościami, którymi nie mogli pochwalić się inne nowo narodzone wampiry, była inna.

Nie chcę Wam opisywać w skrócie książki, bo nie chcę Wam zabierać możliwości czytelniczych doznań oraz przeczytania jej. Jak dla mnie książka warta przeczytania. POLECAM.

  • Autor: Stephene Meyer
  • Tytuł: Drugie życie Bree Tanner
  • Wydawca: Dolnośląskie
  • Ilość stron: 195
  • Oprawa: twarda
  • Rok wydania: 2010
  • Język wydania: polski
  • Format książki: książka papierowa

Skomentuj