Książki dla dzieci i młodzieży

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Recenzja

  • Napisane przez Janina Mazurek
Wyróżniony Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! - PolkizKsiazkami.pl

Opis wydawcy:

Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów?

Dramatyczna historia porzucenia z zaskakującym zakończeniem.

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Strona tytułowa książki - PolkizKsiazkami.pl
Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Strona tytułowa książki - PolkizKsiazkami.pl

Półki z książkami – nasza recenzja:

Recenzję zacznę od wizualnej strony książki. Format książki większy niż kartka A4, w twardej oprawie. Kartki również sztywniejsze, co w przypadku książek dla dzieci jest wielkim plusem, będą się mniej zaginać. Kolorowa okładka zachęca do czytania. Grafiki w książce również kolorowe i na każdej stronie, co wzbogaca ją i sprawia, że dziecko z wielką chęcią ją czyta.

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
W ocenie córki:

Książka się bardzo podoba i wiemy, że chętnie będzie do niej wracać. Szybko ją przeczytała ze względu na niewielką ilość stron. Sama historia bardzo się jej podobała, ponieważ wyciągnęła z niej wnioski. Podobały się jej obrazki na okładce i wewnątrz książki a wiemy, że dzieci są wzrokowcami. Nie podobało jej się jedynie to, że była zbyt krótka, a chciała przeczytać więcej.

Z ust dziecka to ważne i budujące słowa a tym samym wielki plus dla autora i wydawcy, że stanęli na wysokości zadania.

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Fragment książki z grafiką - PolkizKsiazkami.pl
Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Fragment książki z grafiką - PolkizKsiazkami.pl
W ocenie nas rodziców: 

My rodzice wiemy, że jeżeli coś naszej córce się nie spodoba na pierwszy rzut oka to nie podchodzi do tego i nie jest zupełnie zainteresowana. Tym bardziej, że jest coraz starsza i ma już swoje zdanie na konkretne tematy, zwłaszcza jeżeli chodzi o książki dla dzieci.

Myśleliśmy, że jak na swój wiek ponad 8 lat, przejdzie obojętnie obok tej książki i stwierdzi, że jest już za duża na takie książki, ale myliliśmy się.

Książka ze względu na niewielką ilość stron została przeczytana w ciągu kilkunastu minut. Córka lubi czytać i oglądać przy okazji obrazki w książkach (o ile takie są), więc książka idealnie się do tego nadaje. W przypadku takiej ilości stron możemy być pewni, że dziecko się nie znudzi i wytrwa do jej końca.

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Fragment książki z grafikami - PolkizKsiazkami.pl
Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Fragment książki z grafikami - PolkizKsiazkami.pl

Grafiki w książce zachęcają do czytania. Książka kolorowa od początku do końca, co cieszy. Książka opowiada o chłopcu, który chce porzucić swojego towarzysza, ponieważ ten nie jest odpowiednim kompanem do zabaw. Chciałby mieć prawdziwych kolegów z którymi mógłby się bawić w to co chce.

Książka z dramatycznym w oczach dziecka akcentem porzucenia, ale zakończenie jest rzeczywiście zaskakujące i z morałem dla dzieci jak i samych rodziców. Książka pokazuje nam w pewnym sensie dorastanie dzieci i zmiany z tym związane, choć efekt końcowy w książce nie jest taki jakbyśmy się spodziewali czy oczekiwali.

Gorąco polecamy tę książkę, dzieciom młodszym jak i tym starszym. Zachęcamy też rodziców do przeczytania jej wspólnie z dzieckiem (co też my uczyniliśmy), co zbliża a także zachęca do wspólnych rozmów na jej temat i do wyciągania wniosków i spostrzeżeń. 

Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Benjamin Chaud: Żegnaj, Skarpetko! Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Zainteresowanych zakupem książki zapraszamy na stronę Wydawnictwo Zakamarki.

Wydawnictwo Zakamarki

  • Autor: Benjamin Chaud
  • Tytuł: Żegnaj, Skarpetko!
  • Wydawca: Zakamarki
  • Ilość stron: 36
  • Oprawa: twarda
  • Numer wydania: I
  • Rok wydania: 2015
  • Język wydania: polski
  • Format książki: książka papierowa