Książki dla dorosłych

Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Recenzja

 • Napisane przez Janina Mazurek
Wyróżniony Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami - PolkizKsiazkami.pl

Książka, która mnie urzekła od samego początku. Jeżeli ktoś z Was uwielbia Wenecję to wie co mam na myśli. Autorka niesamowicie oddaje urok uliczek Wenecji. Mam być szczera nie przepadam za opisami w książkach, ale tutaj wybaczam w 100 %, bo jest cudnie.

Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Bohaterką jest Alice młoda dziewczyna pochodzenia niemiecko – włoskiego, która po śmierci matki postanawia wyjechać do Wenecji jako opiekunka do dzieci, do bogatej włoskiej rodziny.

W dzień Alice zajmuje się sumiennie domem i dziećmi gospodarzy, a nocą przechadza się uliczkami Wenecji. Pewnego razu spacerując spotyka tajemniczego niewidomego mężczyznę Tobię Manina.

Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Jak się okazuje mieszka kilka metrów od niej, jest bardzo bogaty i jest Amerykaninem. Postanawia poznać tego tajemniczego mężczyznę, ale większą ciekawość wykazuje Amerykanin samą Alice. Tak jak ona, Tobia przechadza się uliczkami nocą z psem przewodnikiem Geo, kiedy nikt go nie widzi, jest odludkiem.

Gdy znajomość zaczyna się rozwijać, Tobia zaprasza Alice na bal kostiumowy, gdzie zapraszana jest najlepsza elita Wenecji. Jest zaskoczona, że ona opiekunka do dzieci zostaje zaproszona tak samo jak jej pracodawcy na ten bal. Dzięki niemu Alice poznaje smak bogactwa, choć tak naprawdę nie czuje się tam dobrze i jak u siebie. Z czasem i z trudem poznaje też jego skrywane tajemnice i powód jego ślepoty.

Na początku Tobia traktuje Alice wyłącznie jako kompankę do spacerów i jako jego oczy zwiedzając różne miejsca. Alice ku swojemu zaskoczeniu zakochuje się w nim, ale on nie odwzajemnia jej uczuć, tak zresztą jej się wydaje. Na przeszkodzie do jej spotkań z bogatym Tobią stoją jej pracodawcy oraz sam brat Tobii, który chce na wyłączność swojego brata, a tym samym mieć go pod kontrolą. Alice staje się niestety jego rywalką, która tylko czyha na jego pieniądze.

Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl
Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl

Od pracodawcy dowiaduje się, że jej ojciec żyje i chce ją zobaczyć przed swoją śmiercią. Jest bogaty i mieszka w Afryce. Gdy już zaczęło się układać między Tobią i Alice zawsze coś stanęło im na drodze. Doszło do tego, że zerwali znajomość, ale jak to się wszystko potoczyło dalej musicie przeczytać sami.

Napiszę tylko tyle, że na końcu zrobi się gorąco i może Wam zmrozić krew w żyłach, gdy Alice będzie w niebezpieczeństwie i dowiecie się, kto chce ją zabić.

Książka fantastyczna, opowiada o marzeniach, które się spełniają, o miłości i życiu, nowym życiu a to wszystko w przepięknej scenerii Wenecji, a tam wszystko może się zdarzyć. Niesamowite w tej książce jest to, że oczami samej bohaterki widzimy przepiękne, malownicze zakątki wspaniałej Wenecji jakbyśmy sami tam byli. Nie tylko Tobia niewidomy mężczyzna to widzi, ale również i my i to jest piękne w tej książce.

Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Strona tytułowa - PolkizKsiazkami.pl
Valerie Bielen: Tylko twoimi oczami. Strona tytułowa - PolkizKsiazkami.pl

Książka lekka w swojej treści, szybko się ją czyta, niewątpliwie coś dla romantyczek marzących o wspaniałej miłości, ale nie tylko. Polecam książkę bardzo gorąco.

Wydawnictwo Prozami

 • Autor: Valerie Bielen
 • Tytuł: Tylko twoimi oczami
 • Wydawca: Wydawnictwo Prozami
 • Data premiery: wtorek, 26 kwiecień 2016
 • Kategoria: Literatura piękna, Literatura obyczajowa
 • Ilość stron: 304
 • Oprawa: miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Język wydania: polski
 • Format książki: książka papierowa