Książki dla dorosłych

Przedpremierowo. Sylwia Trojanowska: Blisko chmur. Recenzja

Wyróżniony Przedpremierowo. Sylwia Trojanowska: Blisko chmur - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Przedpremierowo. Sylwia Trojanowska: Blisko chmur - PolkizKsiazkami.pl

Na samym początku muszę się przyznać - nie mogłam się doczekać kontynuacji „Szkoły lataniaSylwii Trojanowskiej. Dlaczego? Ponieważ poprzednia część urzekła mnie niesamowicie a w kontynuacji czekałam na więcej i się nie zawiodłam. „Blisko chmur” przeczytałam jednego dnia zaledwie w ciągu kilku godzin z przerwami. Recenzję „Szkoły latania” możecie przeczytać na portalu, wtedy się przekonacie, dlaczego warto sięgnąć po kolejną część tej powieści.

Półki z Książkami

PATRONAT

Książka "Blisko chmur" objęta jest naszym Patronatem oraz znajduje się w niej nasza rekomendacja.

Autorka potrafi w sposób szczególny z kobiecą intuicją i gracją tak nas wciągnąć w historię swojej bohaterki, że nie potrafimy się oderwać od książki nawet o krok. Książka mną totalnie zawładnęła, wcisnęła mnie dosłownie w fotel, gdzie z wypiekami na twarzy odkrywałam dalsze losy Kasi Laski.

Blisko chmur” jak wiemy to kontynuacja powieści o miłości, przyjaźni i podejmowaniu wyzwań nie rzadko tak prostych i oczywistych jakby mogło się wydawać. Zmaga się nadal ze swoją nadwagą i teraz „zwalcza” swoją miłość do Maksa.

Sylwia Trojanowska: Blisko chmur - Okładka książki
Sylwia Trojanowska: Blisko chmur - Okładka książki

Po rozstaniu z Maksem (za sprawą zawziętej i chorobliwie zakochanej w Maksie – Karoliny), Kaśka próbuje poukładać sobie życie na nowo, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie jej łatwo. Uczucie jakim darzyła Maksa, sprawiło, że rozkwitła, stała się pewniejsza siebie i szczęśliwsza.

Niestety jak się okazuje nie da się ot tak „wymazać gumką” miłości z serca czy umysłu. Nie pomaga sobie ani Kaśka, która nadal kocha Maksa ani tym bardziej Maks, który na każdym kroku o sobie przypomina i utwierdza ją, że też ją kocha i nie może bez niej żyć.

Za dużo negatywnych wiadomości spadło na nią w tak krótkim czasie, że nie może się otrząsnąć. Z jednej strony kocha Maksa jak nikogo na świecie i chce z nim być, z drugiej strony nie chce stać na drodze do „szczęścia” Maksa i Karoliny, którzy spodziewają się dziecka.

Jak się sami przekonacie nie będzie jej łatwo, zacznie „na moment” rezygnować z diety, zatapiając się w słodyczach a nawet w alkoholu. Jest jej ciężko i wie, że musi coś z tym wszystkim zrobić, bo inaczej na co tak ciężko pracowała pójdzie na marne.

Jak zawsze przyjaciółka Zosia, rodzina i grupa wsparcia pomagają jej przejść przez najtrudniejsze momenty w jej życiu. Nawet ciotka Matylda staje się dla niej bardziej wyrozumiała, jednak do końca nie będę Wam zdradzać dlaczego i co było powodem.

Decyzję co dalszego życia z Maksem lub bez niego, miała podjąć na wyjeździe do Zakopanego, gdzie pojechała do pensjonatu cioci Róży. Różne sytuacje, które ją tam spotkały utwierdziły ją tylko w przekonaniu, że jednak bez Maksa nie może żyć i da mu jednak szansę. Będąc na wyjeździe u cioci na spotkaniu u wujka – księdza, miała wygłosić prelekcję odnośnie swojego sukcesu w odchudzaniu się, przez co stała się bohaterką dla większości słuchaczy. Tą ją utwierdziło i wzmocniło w przekonaniu, że to co zrobiła do tej pory ma sens i dalej chce to czynić.

Wisienką na torcie, jak dla mnie (to jest moje osobiste odczucie i męża Darka również) jest wątek o starszej, kochającej się parze, która zatrzymała się w pensjonacie cioci Róży, a mieli imiona Dariusz i Janina ;) Pomyślałam sobie o mnie i o mężu za te 30 lat, może i my się wybierzemy na taki wypad do Zakopanego – jakoś tak miło zrobiło mi się na sercu ;)

Po powrocie z Zakopanego, Kasia i Maks byli nierozłączni, jednak jak zawsze po piętach chodziła zwłaszcza Kasi – Karolina. Jak się zakończyła ta powieść – nie zdradzę Wam tego, musicie sami ją przeczytać – bo warto !!! Jeżeli chcecie poczytać o sile i potędze miłości, przyjaźni nie tylko w trudnych momentach, wolności wyboru i osobistym szczęściu oraz o tym jak wyciągać wnioski z porażek, aby osiągnąć sukces – to jest właśnie książka dla Was. POLECAM. 

Wydawnictwa VIDEOGRAF

 • Autor: Sylwia Trojanowska
 • Tytuł: Blisko chmur
 • Wydawca: Videograf
 • Ilość stron: 286
 • Oprawa: miękka
 • Numer wydania: I
 • Rok wydania: 2016
 • Język wydania: polski

2 komentarzy

 • agata
  agata wtorek, 10, maj 2016 13:51 Link do komentarza

  zaciekawiłas mnie ta recenzja. "Wisienka na torcie" wspaniala.

 • Półki z Książkami
  Półki z Książkami czwartek, 12, maj 2016 13:05 Link do komentarza

  Moim zdaniem kontynuacja jest lepsza od poprzedniej Szkoła Latania, ale to moje odczucia. Ogólnie obie książki są świetne, więc godne polecenia. Rzeczywiście "wisienka na torcie" jest wspaniała :)

Skomentuj