Książki dla dorosłych

Dana Perino: Dobre wieści. Recenzja

Wyróżniony Dana Perino: Dobre wieści - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Dana Perino: Dobre wieści - PolkizKsiazkami.pl

Przyznam się bez bicia myślałam, że będzie to jeden z nudnawych reportaży rzeczniczki prasowej, która opowiada o swojej pracy. Myliłam się i to bardzo, polityka oczywiście przewija się niemalże w całej książce to oczywista rzecz, ale zwracam honor samej autorce.

W książce swoją historię opowiada Dana Perino, najsłynniejsza rzeczniczka prasowa Białego Domu za rządów Prezydenta George`a W. Busha, a obecnie prezenterka stacji Fox News i współprowadząca The Five.

Dana Perino: Dobre wieści. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Dana Perino: Dobre wieści. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Autorka zaczyna jednak swoją historię od wspomnień z okresu dzieciństwa, które spędziła w Wyoming i w Kolorado. Zastanawiałam się dlaczego? Teraz już wiem, że to wychowanie jakie wyniosła z domu i charakter jaki ukształtowała w sobie przyczyniły się do tego, że nie poddała się i dzielnie stawiała czoła zwłaszcza w życiu zawodowym. Stała się silną kobietą, która wie czego chce i do czego dąży nie krzywdząc nikogo po drodze.

Nie zawsze było tak różowo jakby się mogło wydawać: szkoła, ale zwłaszcza praca która nie dawała satysfakcji. Dowiadujemy się, że to co sobie zaplanujemy nie zawsze zdaje egzamin i często, aby zdobyć co się chce, trzeba zmienić plany. Przyjmowała z pokorą rady innych ludzi, które wyszły jej tylko na dobre.

Opisuje również nieoczekiwane spotkanie w samolocie, które zmienia jej życie. Gdyby nie to, że prawie nie zdążyła na samolot, wcale nie doszłoby do tego spotkania. Nazywam to zrządzeniem losu. Opowiada o miłości do męża i swoich czworonożnych „dzieci” - Henry`ego i Jaspera.

Dana Perino: Dobre wieści. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Dana Perino: Dobre wieści. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Przełomem w jej życiu zawodowym staje się etat w Waszyngtonie, kiedy rozpoczyna pracę w administracji Busha. Pokazuje z jakim poświęceniem i lojalnością wobec Prezydenta Busha stawiała czoła przeciwnościom wobec głowy Państwa jako rzeczniczka prasowa. Nie rzadko było bezpiecznie zwłaszcza podczas podróży będąc przy boku Prezydenta, ale taki jest to zawód i wpisane jest ryzyko.

Pokazuje nam po prostu „życie” w Białym Domu i poza nim od strony oficjalnej oraz od tej bardziej „domowej” jeżeli wiecie o czym piszę.

Autorka swoją szczerością i niekiedy dowcipem przytacza sytuacje, które się jej przytrafiły w życiu prywatnym a zwłaszcza zawodowym pracując dla Prezydenta jak i obecnie w stacji Fox.

Dana Perino: Dobre wieści. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl
Dana Perino: Dobre wieści. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl

Książka jest również swoistym źródłem praktycznych porad dla czytelników, którzy chcą zaistnieć w swojej pracy od jak najlepszej strony. Pokazuje na swoim przykładzie jak się zachować, jak się ubierać, czego nie robić i czego nie mówić, albo wcale nie mówić.

Dzięki książce poznałam lepiej autorkę, która okazała się silną, ambitną kobietą kiedy sytuacja tego wymaga, ale też osobą kochającą i wrażliwą. Poznałam również samego Prezydenta Busha, który dla osób takich jak ja nie jest osobą, aż tak „dostępną”, ale jak się okazuje jako Prezydent był wspaniałym człowiekiem, stanowczym kiedy trzeba, ale też wrażliwym w nierzadkich sytuacjach. Lojalność i poświęcenie działało w obie strony dosłownie i w przenośni. Prezydent Bush stał murem a swoimi pracownikami, ale też za żołnierzami, których był Zwierzchnikiem, a pracownicy wokół niego jak i żołnierze za nim.

Dana Perino: Dobre wieści. Strona tytułowa - PolkizKsiazkami.pl
Dana Perino: Dobre wieści. Strona tytułowa - PolkizKsiazkami.pl

Książka mnie czasem ubawiła, ale też wzruszyła w niektórych momentach do łez i to za sprawą samej autorki i Prezydenta Busha. Oboje stali się dla mnie bardziej bliżsi, ale to wyłącznie moje odczucia.

Nie będę opowiadać szczegółów książki, bo sami musicie ją przeczytać, napiszę krótko - WARTO.

Dana Perino: Dobre wieści. Fragment rozdziału - PolkizKsiazkami.pl
Dana Perino: Dobre wieści. Fragment rozdziału - PolkizKsiazkami.pl
 • Autor: Dana Perino
 • Tytuł: Dobre wieści
 • Wydawca: Kobiece
 • Kategoria: Biografie, Wspomnienia
 • Ilość stron: 344
 • Oprawa: w sprzedaży twarda - egzemplarz recenzencki oprawa miękka
 • Numer wydania: I
 • Rok wydania: 2016
 • Język wydania: polski
 • Format książki: książka papierowa
 • Uwagi: Egzemplarz recenzencki

Skomentuj