Książki dla dorosłych

Dan Brown: Inferno. Recenzja

 • Napisane przez Janina Mazurek
Dan Brown: Inferno - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Dan Brown: Inferno - PolkizKsiazkami.pl

Opis wydawcy:

Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon, budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak się tam znalazł. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce.

Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki, Sienny Brooks, Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niepodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego...

Czy jego wiedza o tajemnicach, które skrywa historyczna fasada miasta, wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować ludzkość przed śmiertelnym zagrożeniem?

Dan Brown: Inferno. Obwoluta książki - PolkizKsiazkami.pl
Dan Brown: Inferno. Obwoluta książki - PolkizKsiazkami.pl

 

Półki z książkami – nasza recenzja:

Mam być szczera czytałam książkę w formie e-booka z przyczyn obiektywnych i praktycznych. Jednakże książkę w wersji papierowej również posiadam w swojej biblioteczce. Książka mająca twardą oprawę i prawie 600 stron do lekkich nie należy (w sensie wagi), więc noszenie jej codziennie w torebce graniczy z cudem. Pomimo tylu stron książkę czytało się szybko, choć nie bez przerwy. Co do łatwości czytania, a raczej zrozumienia niektórych sytuacji, to muszę stwierdzić, że nie zawsze jest łatwo, gdyż ujęte fragmenty z „Boskiej komedii” Dantego wymagają głębszych przemyśleń, więc zdarzyło mi się powtórzyć owy fragment tego dzieła.

Dan Brown: Inferno. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Dan Brown: Inferno. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Jeżeli chodzi o książkę w wydaniu papierowym to muszę powiedzieć, że okładka jest twarda z obwolutą. Sama grafika okładki przykuwa uwagę, co jest wielkim plusem. Imię i nazwisko autora i tytuł są wypukłe (wyczuwa się dotykając palcem). Niby nie ocenia się książki po okładce, ale w tym przypadku okładka jak i zawartość – rewelacja.

Jeżeli ktokolwiek z Was czytał choć jedną książkę Dana Browna wie, że nie można się przy nich nudzić i wciągają maksymalnie.

Dan Brown: Inferno. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Dan Brown: Inferno. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Bohaterem nieprzerwanie jest światowej sławy specjalista od symboli Robert Langdon, który pojawia się również w książkach „Kod Leonarda Da Vinci” czy „Anioły i Demony”. Już na samym początku książki wieje zgrozą i sensacją, gdy Robert Langdon znajduje się w szpitalu w roli pacjenta i sam nie wie dlaczego. Co jak co, ale jeżeli od bohatera zależy istnienie ludzkości, to musi być bardzo interesująco i intrygująco. Dzieje się w niej tyle, że można byłoby obdzielić kilku bohaterów a nie jednego bohatera. W książce nieprzerwanie przewija się aspekt dzieła „Boskiej komedii” Dantego, a konkretnie Piekła, które jest ściśle powiązane z całą tą sytuacją.

Powiedzmy to sobie szczerze, książkę Inferno trzeba czytać uważnie już od samego początku, aby wiedzieć co i jak. Nie myślcie też, że rozwikłacie zagadkę już gdzieś w połowie książki – nie ma mowy. Tak naprawdę dopiero na końcu dowiemy się co i jak, ale i tak co wydawało się takie jasne, przejrzyste i oczywiste w rezultacie takie nie jest i nie było. Smaczkiem jest również to, że niektóre sytuacje są faktami, ale tego nie będę Wam opisywać, przeczytacie sobie sami.

Dan Brown: Inferno. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl
Dan Brown: Inferno. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl

W skrócie mogę stwierdzić to, że książka INFERNO jest interesująca, intrygująca i wciągająca maksymalnie. Wiem też, że książki Dana Browna mają swoich zwolenników jak i przeciwników, jak zaliczam się do tych pierwszych. Każdy interpretuje jego książki na własny sposób.

Jak dla mnie każda książka Dana Browna (którą przeczytałam) jest bardzo interesująca, a jeszcze kilka jego książek przede mną. POLECAM GORĄCO !!! 

Dan Brown: Inferno. Przednia część okładki bez obwoluty - PolkizKsiazkami.pl
Dan Brown: Inferno. Przednia część okładki bez obwoluty - PolkizKsiazkami.pl
 • Autor: Dan Brown
 • Tytuł: Inferno
 • Wydawca: SONIA DRAGA
 • Kategoria: Sensacja, Kryminał
 • Ilość stron: 592
 • Oprawa: twarda z obwolutą
 • Numer wydania: I
 • Rok wydania: 2013
 • Język wydania: polski
 • Format książki: ebook