Książki dla dorosłych

Courtney Walsh: Papierowe serca. Recenzja

  • Napisane przez Janina Mazurek
Wyróżniony Courtney Walsh: Papierowe serca - PolkizKsiazkami.pl © Dariusz Mazurek Courtney Walsh: Papierowe serca - PolkizKsiazkami.pl

Prawdę mówiąc czasem dobrze jest przeczytać lekką książkę, o miłości, a taką niewątpliwie są Papierowe serca Courtney Walsh. Pomimo objętości książki łatwo i szybko się ją czyta. Książka opowiada o Abigail Pressman młodej kobiecie prowadzącej kawiarenkę z księgarnią „Kącik z książkami” w uroczym i słynącym z romantyzmu miasteczku Loves Park. Miasteczko powstało za sprawą przodków Abigail przez co bardziej ciążyło na niej to, że nadal jest panną. Matka za wszelką cenę chciała ją wyswatać, więc wszelkimi sposobami starała się na siłę ją uszczęśliwić. Kawiarenkę odziedziczyła po ojcu, jednak czegoś jej brakowało i chciała swój biznes rozwinąć. Po nieudanym związku nie jej w głowie było układać sobie życia na nowo z innym mężczyzną, więc praca praktycznie ją pochłaniała bez reszty.

Courtney Walsh: Papierowe serca. Strona tytułowa książki - PolkizKsiazkami.pl
Courtney Walsh: Papierowe serca. Strona tytułowa książki - PolkizKsiazkami.pl

W jej kawiarence spotyka się grupa Walentynkowych Wolontariuszek, które pielęgnuje tradycję poprzez przybijanie na listach romantycznych znaczków i stempli z którego słynie urocza miejscowość.

Pewnego dnia w mieście pojawia się mężczyzna, który nieświadomie chce pokrzyżować Abigail plany związane z rozwinięciem biznesu i wykupuje budynek w którym znajduje się jej kawiarenka. Abigail wbrew sobie zostaje wciągnięta w szeregi klubu Walentynkowych Wolontariuszek, ale tak naprawdę członkinie za przyczyną jej matki chcą jej poszukać kandydata na męża. Przypadkowo trafia na papierowe serca, coś czego się w tym momencie nie spodziewa i nie oczekuje. Z czasem serca zaczynają ją interesować na tyle, że chce się koniecznie dowiedzieć kto jest autorem liścików pisanych sercach i połączonych wstążeczkami.

W międzyczasie trwa walka pomiędzy nią a nowym właścicielem budynku Jacobem, który jest lekarzem, jego wspólniczką Kelly, którzy jak najszybciej chcą w budynku otworzyć przychodnię a tym samym rozwiązać z nią umowę najmu i ją wyrzucić.

Pomimo tego wszystkiego co planuje Jacob, Abigail zaczyna się w nim podkochiwać, jak się okazuje też z wzajemnością. Wypadek samochodowy siostry Jacoba Kate (która pojawia się niespodziewanie w jego domu) i jego córki jeszcze bardziej zbliża Abigail i lekarza do siebie. Jadą razem do szpitala i spędzają tam wspólnie noc pilnując w sali Kate i jego córkę. Niestety w jej zażyłych kontaktach z Jacobem przeszkadza jego wspólniczka Kelly, która tak naprawdę chce Jacoba dla siebie i dąży do tego, aby jak najszybciej pozbyć się Abigail, co nie bardzo podoba się lekarzowi a tak naprawdę nie potrafi się jej sprzeciwić ze względu na biznes.

Abigail mimo wszystko nie tracąc nadziei na utrzymanie swojego sklepu rozwiesza znalezione serca, co wywołuje niemałe zainteresowanie mieszkańców i turystów, przez co jej sklep jest oblegany. Serca natomiast stają się pretekstem dla mieszkańców, aby samemu coś napisać, przez co serc rozwieszonych w sklepie przybywa. Serca tajemniczej pary zapoczątkowały błyskawiczne powodzenie kawiarence Abigail.

Courtney Walsh: Papierowe serca. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Courtney Walsh: Papierowe serca. Przednia część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Nowa porcja serduszek, które nieświadomie wysyła siostra Jacoba – Kate na miejscową pocztę, uświadamiają Abigail, że coś złego stało się między tajemniczą parą od papierowych serduszek. Z czasem jej kontakty z lekarzem stają się normalne, gdyż zawierają rozejm. Gdy już się w miarę wszystko dobrze układało stało się coś co postawiło na szale związek Abigail i Jacoba.

Za przyczyną byłej teściowej Jacoba, która pojawia się jej w kawiarence, Abigail dowiaduje się, że autorami tych serduszek byli: jej córka Gwen i jej mąż Jacob. Okazało się również, że Gwen nie odeszła od męża tylko umarła. Jak się okazało Jacob z tego powodu czuł się winny i nie mógł sobie darować tego, że jej nie uratował, choć jest lekarzem.

Abigail wściekła na Jacoba, że nie powiedział jej prawdy ani o żonie ani o papierowych serduszkach, które wisiały w jej sklepie, tym samym straciła ponownie wiarę w miłość, którą dzięki tak naprawdę papierowym serduszkom odzyskiwała.

Niebawem Abigail dowiaduje się, że tak naprawdę nie musi się od razu wynosić z budynku, gdyż ma na to według poprzedniej umowy kilka lat,więc nadzieja na pozostanie na miejscu ciągle była aktualna.

Courtney Walsh: Papierowe serca. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl
Courtney Walsh: Papierowe serca. Tylna część okładki - PolkizKsiazkami.pl

Jacob po tym wszystkim i aby nie narażać swojej córki na przykre sytuacje postanawia sprzedać budynek kobiecie, która zaoferowała mu pieniądze chcąc go wykupić od niego. W międzyczasie po przedyskutowaniu z członkiniami całej sytuacji doszły do wniosku, że może byłoby dobrze, gdyby dała jednak lekarzowi jeszcze jedną szansę.

Jacob nie świadomy niczego zauważył, że ktoś kręci się w jego części budynku zanim go sprzedał. Jak się okazało, to Abigail kontynuowała prace remontowe jego nowej przychodni włącznie z jej sklepikiem, który mu sama oddała.

Jak zakończyła się ta opowieść powinniście dowiedzieć się sami, czy cała ta historia z papierowymi serduszkami w tle zmieniła życie Abigail, czy uratuje jej marzenia o które tak zaciekle walczyła? Być może sama zrozumie, że w życiu ważniejsze są inne priorytety, a marzenia i tak można spełniać nie koniecznie tam gdzie chcieliśmy i nie koniecznie samotnie.

Polecam książkę tym, którzy chcą przeczytać o miłości i życiu na nowo i po przejściach, o przeciwnościach losu, o tajemnicach, które mogły tylko zaszkodzić, a nie pomóc. Ja pewnie po jakimś czasie znów do niej wrócę. Polecam, bo WARTO !!! 

Courtney Walsh: Papierowe serca. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl
Courtney Walsh: Papierowe serca. Grzbiet książki - PolkizKsiazkami.pl
  • Autor: Courtney Walsh
  • Tytuł: Papierowe serca
  • Wydawca: DREAMS
  • Kategoria: Literatura piękna, Literatura obyczajowa
  • Ilość stron: 448
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Rok wydania: 2016
  • Język wydania: polski
  • Format książki: książka papierowa