Aktualności

Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską 19.03.2016

  • Napisane przez Dariusz Mazurek
Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską 19.03.2016 Wydawnictwo Dreams Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską 19.03.2016

W tym roku w dniach 18-20 marca odbędą się jubileuszowe XV Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla dzieci, młodzieży i rodziców.

19.03 w godzinach 11-14.00 zapraszamy na spotkanie z Agatą Widzowską, autorką książek "Koń na receptę" i "Grzywą malowane". Spotkanie odbędzie się na stoisku nr 41.

Koń na receptę - Książki dla dzieci:

Agata Widzowska: Koń na receptę

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom?

Koń na receptę to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

 

Grzywą malowane - Książki dla dzieci:

Agata Widzowska: Grzywą malowane

 

Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.

W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni.

  

 

Wydawnictwo Dreams